Володимир Сидоренко

Художні вироби зі шкіри

Шкіряна пластика: пошуки і тенденції

Важко уявити сучасні інтер’єри без творів декоративно-ужиткового мистецтва. Одним із його видів є художня обробка шкіри. В Україні художників, які б займалися цим видом художньої діяльності не так уже й багато. У Львові цим видом декоративно ужиткового мистецтва зайнявся молодий митець, також педагог, викладач кафедри дизайну костюма – Володимир Сидоренко. Інтролігатори минулих часів найчастіше оздоблювали ошатними шкіряними палітурками книги сакрального призначення. В. Сидоренко розширив спектр творчої діяльності і створив широкий асортимент виробів для громадських інтер’єрів, зокрема, палітурки для меню, номерки для гардеробів, а також компоненти вбрання, доповнення до нього, картини, панно, іноді на цілу стіну. Митець виконав багато подарунків для високопосадових осіб нашої країни і високоповажних гостей інших держав світу. Назвемо лише книгу «Мойсей» подаровану від Львівщини для президента України Віктора Андрійовича Ющенка. Високохудожні зразки пластики зі шкіри прикрашають інтер’єри багатьох сучасних офісів, закладів харчування, холів у Львові (ресторан «Кактус», «Сім поросят», «Філіжанка» «Шекспір», «Альпака», «Славутич», «Гуцульщина», «Isola Bella – Гавайські острови, «Шинок у Вакули» у Російській Федерації, та ін. Значну кількість робіт В. Сидоренко виконав для кінофільмів і мультфільмів. Володимир першим почав виготовляти шкіряні гобелени. Він створив триптихи, композиції на релігійну тематику, грамоти для нагородження форуму видавців у Львові, Форуму видавців «Книгоманія» в Одесі, медалі для нагородження футболістів футбольних команд «Карпати», «Шахтар» обкладинки до книг, художню пластику – архітектура міст і навіть велику декоративну карту світу. Володимир Сидоренко відродив окремі забуті техніки, розширив виражальні засоби. В творах митця бачимо набивання металу, плетіння, різьблення, випалювання, інкрустацію, холодне, гаряче, контурне тиснення та ін.

Вироби зі шкіри Володимира Сидоренка знаходяться у багатьох музеях України та у приватних осіб не лише в Україні, а й світі.

По натурі Володимир сентиментальний, добрий, лірик і великий патріот своєї країни. Хто з ним хоч раз поспілкувався обов’язково запам’ятає його усмішку, і сонячний промінчик у його очах. Натхнення для своїх творів він черпає у глибинних джерелах народної мудрості, колективному розумі народних майстрів і народного мистецтва, з рідної землі, її краєвидів, полів, польових квітів, історії та історичних пам’яток інтерпретуючи їх й адаптуючи до сучасних інтер’єрів і ритмів сучасного життя.

Твори Володимира Сидоренка вирізняються вдумливим виваженим ставленням до масштабів площин, в них немає ніяких випадкових деталей, що заважали б цілісному сприйняттю композиції. Володимир у постійному пошуку, він сміливо експериментує і його твори відповідають сучасним світовим тенденціям художньої творчості.

Доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії і теорії мистецтв ЛНАМ, член-кореспондент НАМУ Галина Стельмащук